قوانین و مقررات فروشگاه خانمی

کاربر گرامی لطفاً موارد ذیل را جهت استفاده بهینه از خدمات خانمی به دقت ملاحظه فرمایید :

ورود کاربران به وب ‌سایت خانمی هنگام استفاده از پروفایل شخصی، مقایسه قیمت، انتخاب محصولات معرفی شده و سایر خدمات ارائه شده توسط خانمی به معنای پذیرفتن شرایط ، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات خانمی است. توجه داشته باشید که ثبت نام و عضویت در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین خانمی از سوی کاربر می‌باشد.

* توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه ‌های خانمی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ‌ها و سرویس های خانمی تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می ‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعاریف طرفین کاربری :

سایت خانمی : یک فروشگاه (مجله) مجازی  100% خودانگیز در زمینه محصولاتی که هر خانمی نیاز پیدا می کند، می باشد که اقدام به معرفی ، فروش و خدمات  پس از فروش آنها می نماید.

کاربر مصرف کننده : هر فردی که در سایت خانمی به عنوان کاربر معمولی ثبت نام کرده و شناسه کاربری دارد .

مسدود کردن حساب کاربری : حساب کاربری بصورت موقت بسته می شود .

بلوکــه کردن حساب کاربری : حساب کاربری بصورت کامل و دائمی مسدود می شود .

تعهــدات عمــومی کاربران : مسئولیت اطلاعات و تصاویر درج شده در پروفایل کاربران بصورت مستقیم بر عهده ثبت نام کننده می باشد.

مدت توافقنامه :

این توافقنامه از زمانی که کاربر در خانمی عضو می شود شروع شده و زمان پایان آن زمانی است که حساب کاربر در سایت بلوکه می شود و یا به درخواست کاربر مسدود می گردد .

شرایط عمومی :

- اطلاعات فردی و مالی کاربران در سایت محرمانه است و در هیچ صورت بجز حکم دادگاه در اختیار هیچ فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

- درصورتیکه خانمی احساس کند که کاربر هرگونه سعی در تقلب و یا تغییر در نحوه صحیح کارکرد وب سایت را دارد می تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری را غیرفعال و یا بطور کامل مسدود و بلوکه کند و کاربران در خصوص این مورد فقط یک بار حق اعتراض دارند که می بایست اطلاعات کاملی را در خصوص اثبات خود برای خانمی ارسال کنند و رد و یا قبول این اعتراض فقط توسط خانمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در خصوص این بند نیز کاربر حق شکایت و اعتراض مجدد را ندارد.

- خانمی در هر زمان می تواند اکانت های کاربری کاربران را مسدود کند و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و فقط گزارشی از روند و دلیل را برای کاربر ارسال می کند و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض داخل سایت و یا از طریق مراجع قانونی را ندارد.

قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق ‌های قبلی محسوب می ‌شود.

قوانین عمومی :

*توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه ‌های خانمی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد.

- فروشگاه خانمی موظف می باشد منطبق بر ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی حداقل تا 7 روز کاری وقت برای انصراف از قبول کالا با ارائه دلیل قابل قبول به خریداران خود بدهد، برای مواردی که کالایی ارسال نشده است  بدون تحمل جریمه و در مواردی که کالا ارسال شده است تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود. 

- توجه داشته باشید که کلیه هزینه های مربوط به کالا و ارسال آن از جمله پست و مالیات بر عهده سفارش دهنده کالا می باشد.

- لازم به ذکراست تمامی نظراتی که کاربران در خانمی درج می کنند، خانمی پس از رویت و کنترل عدم تداخل با قوانین تجارت الکترونیکی نظرات را جهت نمایش تائید می‌نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی‌باشد و مثبت یا منفی بودن نظرات مشتریان تجربیات شخصی ایشان می باشد.

*لازم به ذکر می باشد که تنها اطلاعاتی از خانمی حذف می شود که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشند و یا دستور مقامات قضایی مبنی بر حذف آن ارائه گردد.

*کاربران سایت آگاهی دارند که خانمی می تواند قوانین سایت را شامل شرایط مالی، شرایط استفاده و شرایط کاربری را در هر زمان و به هر صورت تغییر دهد اما نمی تواند با وضع قانون جدید در حساب های مالی قدیمی کاربران تغییر ایجاد کند.

- خانمی در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی فرد، می‌تواند اکانت کاربری کاربران را مسدود کند. برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه های زمانی مختلف نیز می‌تواند از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی داشته باشد.

مقررات و مسئولیت های مربوط به کالاهای آرایشی، بهداشتی و عطر

*اطلاعات ارائه شده درباره این محصولات صرفاً جنبه اطلاع رسانی داشته و ماهیت مشاوره پزشکی ندارد. کاربر عزیز در صورت نیاز می تواند، نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و یا مشــاوره قبل از سفارش محصول در صورت صلاحدید با همکاران و مشاورهای توصیه شده در سایت اقــدام نموده و یا با مشاورین مورد اعتماد خود مشورت نموده و سپس اقدام به خریــد نماییـد. هم چنین نظراتی که کاربران درخصوص کالا در وب سایت درج کرده اند، برای آن ها و خانمی مسئولیتی ایجاد نمی کند.

*مسئولیت اطلاعات درج شده برروی بسته بندی کالا بر عهده تولید کننده است و خانمی مسئولیتی دراین مورد ندارد.توصیه می‌شود مشتری تست حساسیت اولیه محصول را  انجام دهد. خانمی نسبت به عوارض جسمی و یا بروز حساسیت مسئولیتی ندارد و در صورت بروز مشکل انجام پیگیــری های لازم باید توسط مشتــری و از طریـق تولید کننده یا واردکننده رسمی انجام شود.

*در خصوص کالای عطر نیز برای مرجوعی کالا تحت هیچ شرایطی نباید کالا از بسته بندی اصلی خارج شود و پلمب باز شود و در صورتی که به هر دلیلی مشکلی در کالای عطر باشد با توجه به ثبت و کنترل بچ کد تک تک عطرها به لحاظ اوریجینال بودن در خانمی صرفا عطر با بچ کد تحویلی به مشتری باز پس گرفته می شود.

مقررات و مسئولیت های مربوط به کالاهای فرهنگ و هنر، سرگرمی

*در خصوص آن دسته از کالاهای دست دوز نظیر کیف، کفش، اکسسوری، عروسک و کلیه پوشاک مزون دوز و ... این احتمال وجود دارد که تولید کننده ، کالای آماده تحویل در انبار نداشته باشد درنتیجه برای آسایش هر چه بیشتر مشتری عوامل فروش و پشتیبان خانمی در اولین فرصت با مشتری تماس حاصل کرده و زمان ارسال کالا را اطلاع  می‌دهند.