شرایط استرداد محصول

فروشگاه اینترنتی خانمی به علت عدم حضور مشتری در هنگام انتخاب و خرید کالا، خود را نماینده مشتری دانسته و پیش از ارسال کالا  سلامت فیزیکی کالا را مورد برسی قرار می‌دهد. ولی با توجه به غیر قابل اجتناب بودن خطاهای انسانی، درصورت وجود نقص در کالا و یا اشتباه در ارسال از سمت فروشگاه، راهکار استرداد کالا یا تعویض کالا در اسرع وقت همیشه برای مشتری فراهم می‌باشد و در صورت بروز این اتفاق کلیه هزینه‌های حمل و نقل به عهده فروشگاه خانمی می‌باشد.

خواهشمند است حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت سفارش با واحد خدمات پس از فروش که در صفحه ارتباط با ما قرار دارد ، تماس گرفته و موضوع را به کارشناسان اطلاع دهید تا هماهنگی های لازم صورت پذیرد. درصورتی که بعد از بازه زمانی 24  ساعت مشتری متوجه معیوب بودن کالا شود، فروشگاه خانمی از پذیرفتن فاکتور مرجوعی معذور است.

شرایط کالای معیوب از دیدگاه فروشگاه خانمی :

– وجود شکستگی، ترک‌خوردگی و یا هر نقص فیزیکی که کالا را از ظاهر و کیفیت معرفی شده در فروشگاه اینترنتی خانمی متمایز می‌کند.(مورد شکستگی به دلیل عدم تعهد شرکت های حمل و نقل، شامل سفارشهای شهرستان نمی شود)

– کالا با سفارش مشتری در سایت تناقض داشته باشد.

– تعداد کالاهای دریافتی مشتری با سفارش ثبت شده در سایت تناقض داشته باشد.

*برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

*استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به خانمی بازگردانده شود.

*این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.(پس از بررسی کالای مرجوعی توسط کارشناسان بخش پشتیبانی،در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع داده شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود،همان محصول برای مشتری ارسال می شود که هزینه برگشت محصول و ارسال مجدد به عهده مشتری خواهد بود)

*اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

*هنگام برگشت محصول خواهشمنداست به همراه کالای برگشتی، فاکتور خرید نیز ارسال گردد و از نوشتن هرگونه توضیحات اجتناب شود.

*در صورت ارسال کالای معیوب و یا ارسال اشتباه کالا، مشتری کالا را از طریق پست عودت داده تا کالای جدید ارسال شود و ضمن عذرخواهی بابت مشکل پیش آمده هزینه ارسال برعهده خانمی می‌باشد.

* لازم به ذکر است این شرایط تنها تا حداکثر ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا برقرار می‌باشد.

*لازم است که کالای خریداری شده، حتماً به همراه گارانتی تولید کننده خریداری شده باشد بدیهی است که کالای خریداری شده‌ی بدون گارانتی به انتخاب مشتری، فاقد شرایط تعویض و ارجاع خواهد بود.